Margo   International Womens Day
 
מרגו שוגרמן היא המזכ״לית של האגודה הישראלית לבייסבול ולכבוד יום האישה הבינלאומי, החלטנו לחלוק ולהודות לה על פועלה רב השנים באגודה. שוגרמן, אם לשלושה ילדים מתל מונד עלתה לישראל מדרום אפריקה ב1989. היא החלה את פועלה באגודה כאשר בנה הבכור הדר התחיל לשחק. מאז, הוסמכה מרגו כשופטת, החלה לאמן, מונתה למנהלת האזורית של תל מונד, הצטרפה לדירקטוריון האגודה וב2013 נבחרה לתפקיד מזכ״לית האגודה.
 
מרגו ציינה כי ״לראות שחקנים גדלים ומתפתחים באגודה״ הוא רגע מרגש במיוחד עבורה. “שחקנים שהתחילו לשחק תחתיי בגיל 9 ו10, המשיכו לשחק בנבחרות ישראל, באקדמיה שלנו וחלקם אף מאמנים היום באגודה... אלו דברים משמעותיים שאני מאוד גאה בהם״.
 
כמובן שאלו רק הישגים מעטים שחוותה מרגו לאורך שנותיה באגודה. הישגים נוספים כוללים את זכייתה של קבוצת הנוער בה שיחק בנה הדר באליפות הארצית (זאת למרות שדורגו כקבוצה החלשה בליגה בתחילת העונה), ניהול נבחרת הנוער עד גילאי 18 שזכתה במוקדמות אליפות אירופה בקיץ שעבר בשוודיה וכלל מספר שחקנים מתל מונד, הצלחותיה של נבחרת ישראל באליפות העולם ב2017 והעפלה ההיסטורית למשחקי האולימפיאדה בטוקיו 2020.
 
במבט קדימה, שוגרמן מרגישה שלנבחרת ישראל "סיכוי גבוה" לזכות במדליה באולימפיאדה. "יש לנו נבחרת מעולה. השחקנים מאוד גאים לייצג את ישראל. יש לנו יותר מוטיבציה מלשאר הנבחרות."
 
שוגרמן מאמינה כי השלב הבא הבא בהתפתחותו של ענף הבייסבול בישראל תגיע מדור חדש של שחקני נערים ונוער אשר צפויים לקחת חלק מרגזי בנבחרת הבוגרת של ישראל בשנים הקרובות.
 
"זה מה שחייב לקרות" על מנת שענף הבייסבול בישראל יוכל להתקדם, היא הוסיפה. "צפיתי בשחקנים אלו גדלים במגרשי הבייסבול שלנו עד גיל 18 והם בכיוון הנכון."
 
שוגרמן הסבירה שכאישה בסביבה גברית בעיקרה היא הצליחה ליצור קשר חזק עם השחקנים לעומת עמיתה הגברים. "הם הרבה יותר פתוחים אליי מאשר מול גברים אחרים."
 
היא ספירה כיצד שחקנים בנבחרת הנערים איתם נסעה לחו"ל התחילו לכנות אותה כ"אמא של הקבוצה." כשהיא אמרה שהם לא היו מדברים בצורה דומה לגבר הם ענו לה "אם היית גבר, לא היינו אוהבים אותך כל כך."
 
לסיכום ולכבוד יום האישה הבינלאומי, שוגרמן איתגרה נשים אחרות בישראל אשר אוהבת בייסבול "אני חושבת שזה יהיה נחמד אם נשים יקחו חלק יותר משמעותי באגודה כמאמנות וכשופטות." "אני חושבת שזה יהיה משהו חיובי".
 
Ophir Katz 2015

אופיר קץ נכנס השנה לתפקיד של המאמן הלאומי הראשי של האגודה הישראלית לבייסבול. כמה פרטים על אופיר...

גיל: 32

מקום לידה: תל אביב

תפקיד כשחקן: תופס (קצ'ר)

מה ההיסטוריה שלך בבייסבול?

התחלתי לשחק בגיל 10 בתל אביב. בגיל 12 התקבלתי לנבחרת ישראל לגילאי 12 ומטה. לאחר מכן ב-2006 הצטרפתי לראשונה לנבחרת ישראל הבוגרת ושיחקתי בה עד 2019. בצבא הייתי ספורטאי מצטיין ולאחר השירות טסתי לקליפורניה לשחק בסייפרס קומיוניטי קולג'. במהלך השנים אימנתי ושיחקתי קבוצות שונות ובמדינות שונות.

מה היו רגעי השיא שלך בבייסבול?

לטוס כל קיץ (כמעט) לחור נידח אחר באירופה (כי משום מה מגרשי בייסבול באירופה לא יכולים להיות ממוקמים בערים מרכזיות), ולהעביר שבוע כאילו שום דבר אחר לא קיים בעולם חוץ מהמשחק הבא והאנשים שמסביבך.

מה האתגרים הכי רציניים שאתה רואה בבייסבול בישראל?

אני חושב שהקושי הכי גדול שיש לבייסבול בישראל הוא להנגיש את המשחק לאוכלוסייה המקומית ובכך לגדול כמותית. על מנת לעשות זאת אנו צריכים להתאים את המשחק לסביבה המצוייה של מגרשי כדורגל/סל ואולמות.

מה החזון שלך עבור הבייסבול בישראל?

אני רוצה לראות גדילה משמעותית בקרב ילדים מגילאי 6-10 שמשחקים בייסובל על בסיס שבועי ברחבי הארץ. ליגות מקומיות בכל עיר מרכזית וליגות איזוריות ברמה גבוהה. גדילה של שחקנים בגילאים הצעירים תוביל לבניית תוכנית איכותית יותר לשחקנים הבוגרים. ואני מאמין שנבחרות ישראל יוכלו להתברג במרכז הטבלה האירופאית.

קבוצת הבייסבול ב-MLB שאתה אוהד?

בפיטסבוג פייראטס

Baseball Plus H

אנחנו גאים להציג את בייסבול פלוס, תוכנית בייסבול חדשה עבור ג'ובניילס וקדטס. התוכנית תחל ביום רביעי ה-6 בנובמבר בכפר הבפטיסטים מהשעה 18:00 עד 20:00.

בייסבול פלוס נותנת הזדמנות לשחקנים להוסיף עוד אימון כל שבוע ולהתאמן עם המאמנים הכי מנוסים ובכירים בארץ. בייסבול פלוס יעלה בצורה משמעותית את רמת השחקנים.

התוכנית השבועית תימשך עד סוף פברואר 2020.

עלות: 750 ₪

הרשמה באתר שלנו -מחלקה - "בייסבול פלוס"

אל תפספסו את התוכנית החדשה שהושקה עבור שנת האולימפיאדה.

שימו לב: בייסבול פלוס אינו חלק מתוכנית הנבחרות הלאומיות

Zach Penprase

נבחרת ישראל תשתתף באליפות אירופה שמתקיימת בבון, גרמניה בתחילת ספטמבר, זאת כחלק מדרכה לאולמיפיאדת טוקיו 2020. סיום בחמישיה העליונה בטורניר תבטיח לנבחרת את מקומה במוקדמות האולימפיאדה באיטליה.
כעת, נשמע מחבר הנבחרת זאק פנפראס, עולה חדש לישראל ושחקן בנבחרת ישראל בדרג ב' של אליפות אירופה ביולי השנה.

אודות
גיל: 34
תפקיד: שורט סטופ/אינפילד
גובה: 1.89 מטר
משקל: 86 קילו
זורק/חובט: ימני/ימני
נבחרת נוכחית: נבחרת ישראל

קצת רקע
גדלתי בדרום קליפורניה. שם שיחקתי כמעט כל ספורט, כולל התעמלות, קראטה, גולף, בייסבול, טניס וכדורגל. אחרי שסיימתי תיכון, למדתי באוניברסיטת מיסיסיפי וואלי סטייט ושיחקתי שם בייסבול. ב-2006 הובלתי את כל שחקני הD1 (דרג א' באוניברסיטה בביסבול) בבסיסים גנובים עם 57. התגייסתי לפילדלפיה פיליס באותה שנה. שיחקתי עבור הרד סוקס, והשתתפתי באימוני אביב של הלוס אנג'לס דודג'רס ב-2009. במשך שמונה שנים שיחקתי עבור הפרגו-מורהד רד הוקס של ההתאחדות האמריקאי, ושם שיחקתי נגד חבר נבחרת ישראל בלייק גיילן. פעם אחרונה ששיחקתי שם היה ב-2015. כעט אני מלמד מיומנויות ביצועים מנטליים לאטלטים מצטיינים צעירים.

הרגע הבולט שלך כשחקן בנבחרת ישראל
כשחבטתי שני הום ראנים באותו "אט באט" בבולגריה.

המנטרה שלך

תמצא דרך

למה אתה הכי מצפה בגרמניה?

לעלות על האוטובוס לאיטליה.

אתה אוהד של...

לנסוע ולהתחרות

אמונות טפלות

אמונות טפלות הן לאנשים המאמינים באמונות טפלות. אני למעשה משנה את מה שאני עושה כדי להוכיח שהם חסרי טעם

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account