Barnstormers

נבחרת ישראל בבייסבול תבקר בלנקסטר, פנסילבניה, כחלק ממחנה האימונים הקדם אולימפי שלה. הלנקסטר בארנסטורמרס יארחו את הנבחרת למשחק מול כוכבי עמק סוסקהאנה באצטדיון קליפר מגזין ביום שבת, 17 ביולי. המשחק יתחיל בשעה 1200.

ליגת סוסקהאנה היא ליגת מכללות מבוססת, שהחלה את דרכה בשנת 1935. היא מורכבת משמונה קבוצות במחוז יורק שמתמודדות בעונה בת 34 משחקים. הכוכבים של עמק סוסקהאנה יכללו גם שחקני מכללות מליגת הספורט של אוניברסיטת פנסילבניה.

המשחק הוא אחד מתשע שהנבחרת תשחק בארצות הברית במהלך מחנה האימונים שלה. מידע כבר פורסם לגבי המשחקים נגד הניו יורק בולדרס בפומונה, ניו יורק, ביום שני, 12 ביולי ונגד בריסטול בלוז וגלי אושן סטייט בהרטפורד, קונטיקט, בימי רביעי-חמישי, 14-15 ביולי. נפרסם משחקים נוספים בימים הקרובים.

"אני מאוד מתרגש לחזור ללנקסטר, שהיא עיר בייסבול נהדרת. יש לי זיכרונות כה נעימים מהתקופה שעבדתי בהנהלת הבארנסטורמרס במהלך עונת האליפות ב2006," אמר אדם גלדסטון, מסגל הנבחרת ומנהל הטכני של הנבחרת. "אנו אסירי תודה לצוות ההנהלה של ברנסטורמרס שעזרו לארגן את המשחק. תודה מיוחדת לחברי הוותיק ג׳ף ברקדול על שהרכיב ומנהל את כוכבי עמק סוסקהאנה. אני בטוח שזה יהיה אחר הצהריים בלתי נשכח לכל האוהדים שיגיעו."

"אנו שמחים לארח את נבחרת ישראל באצטדיון קליפר מגזין כשהם מתכוננים לאולימפיאדת 2021," אמר מייקל ריינולדס, המנהל הספורטיבי של הברנסטורמרס. "זו הזדמנות נהדרת וחוויה עבור כל קהילת מרכז פנסילבניה. במיוחד עבור אוהדי הבארנסטורמרס שיזכו לראות את בלייק גיילן וג׳רד לקינד לפני שהם יוצאים ליפן עם חבריהם לנבחרת ישראל."

המשחק יהיה שיבה הביתה למיניהם עבור שחקני נבחרת ישראל הנ"ל שמשחקים גם עבור הבארנסטורמרס בליגה האטלנטית. גיילין הוא אגדה במועדון ומלך הום רנס של הבארנסטורמרס בכל הזמנים. העונה תהיה השלישית של לקינד במדי לנקסטר.

"לנקסטר הייתה בית הקיץ שלי במשך כמחצית הקריירה שלי", אמר גיילן. "האוהדים והעיר תמיד תומכים כל כך והם תמיד חלק מהמסע שלי. זו תהיה חוויה מגניבה לשחק בפני אותם אוהדים נאמנים במדי הנבחרת, שכן הם היו שם כשהתחיל דרכי בנבחרת."

נבחרת ישראל בבייסבול תתמודד בפעם הראשונה במשחקים האולימפיים. זו נבחרת הכדור הראשונה שתיצג את ישראל במשחקים האולימפיים מאז 1976, כאשר נבחרת ישראל בכדורגל שיחקה במונטריאול. טורניר הבייסבול האולימפי בן שש הקבוצות יתקיים בין התאריכים 28 ביולי עד 7 באוגוסט.

על האגודה הישראלית לבייסבול

האגודה הישראלית לבייסבול נוסדה בשנת 1986 ומפקחת על צמיחת הספורט במדינה מאז, והגיע לשיאו עם ההעפלה ההיסטורית של נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים ב-2020 בטוקיו. האגודה היא חברה בוועד האולימפי בישראל, הקונפדרציה לבייסבול האירופי (CEB), הקונפדרציה העולמית של בייסבול סופטבול (WBSC), הליגה הבייסבול הבינלאומית (MLBI) וLittle League Baseball .

כחלק מהרחבת פעילויות הבייסבול בישראל, האגודה בונה מגרשים חדשים ומצפה להשלמת המתחם החדש של בית שמש שיארח טורנירים בינלאומיים, כמו גם את המגרש ברעננה, מתקן משותף לבייסבול וכדורגל. יש גם תוכניות להרחיב את מגרש הספורטק תל אביב ולהוסיף תאורה. למידע נוסף, אנא צרו קשר עם מנהל הנבחרת, פיטר קורץ, בכתובת

Coaches 2021

קבוצת המשתתפים הגדולה ביותר שסיימה אי פעם קורס מאמנים של האגודה הישראלית לבייסבול קיבלה תעודות ההסמכה לאחרונה.

19 מועמדים, בני 16 ומעלה, סיימו בהצלחה את הקורס שנוהל בשיתוף המכללה הישראלית לספורט בראשות ד"ר אלי סדרס. מנהל הספורט הינו הגוף המאשר. 

המאמנים החדשים הם: ליאור קרוניק, הראל קרוניק, יערה קרוניק, אמיתי אלי, איתי גולדנר מתל אביב, שקד ברוך ועידו פלד מתל מונד, יהודה רוזנטל מבת חפר, אורן בוברוב , דוד קיימן ועברי מרגולין ממשגב, יגאל סלומון מגינוגר, זאב מור מירושלים, דוד אדר,י דניאל סלבר וגבריאל סלבר ממודיעין, אבינעם זק״ש מחשמונאים, ואריה קליין מבית שמש.

המשתתפים נדרשו להשלים כמה חודשים אינטנסיביים של לימודים מדעיים (פסיכולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, תורת האימון ופציעות ספורט), עבודה על המגרש, אימון בייסבול, כמו גם קורס הסמכה לעזרה ראשונה של 28 שעות. הקורס נוהל על ידי המאמן הבכיר אופיר קץ, שהיה אחראי על הכשרת התלמידים בתורת הבייסבול ובהוראה על המגרש. 

הקורס החל בספטמבר 2020 וחלק גדול ממנו התקיים במהלך תקופת הקורונה וההסגרים. כתוצאה מכך, כל המפגשים התיאורטיים נערכו באמצעות זום. הצד החיובי של הפורמט הזה היה שחלק מהרצאות ניתנו על ידי חברי הנבחרת האולימפית של ישראל, שהוסיפו ערך עצום. השחקנים האולימפיים שחלקו את מומחיותם עם התלמידים היו: איאן קנסלר, ראיין לוורנווי, ג'וש זייד, בלייק גיילן, שיימון רוזנבאום, שלמה ליפץ, מיץ' גלזר, זאק פנפרייס ואסף לונגרט. בנוסף, מאמן נבחרת ישראל אריק הולץ הרצה, כמו גם השופט הראשי ליאון קלרפלד ונשיא האגודה לשעבר חיים קץ.

"הרצנו כמה קורסי מאמנים בעבר, אבל אף פעם לא עם כל כך הרבה משתתפים", ציין אופיר קץ. "למאמנים האלה יש עכשיו ידע מעמיק על מה שנדרש כדי להיות מאמן מקצועי והם ממוצבים היטב כדי להעלות משמעותית את רמת כל השחקנים שלהם. יש להם גם את ההסמכה שמאפשרת להם לאמן בבתי ספר ובמתנ"סים."

"הקורס היה מאתגר, וכולנו היינו צריכים להשקיע המון שעות", אמר הראל קרוניק, בן 18, שהשתתף בקורס יחד עם אחותו יערה, בת 16, ואביו ליאור. "אבל עכשיו יש לי הרבה יותר כלים וידע להיות מאמן טוב יותר ברמה הרבה יותר גבוהה ממי שהיה לי בעבר".

ג'ורדי אלתר, נשיא האגודה, הוסיף: "כחלק מהמטרה שלנו באגודה לשפר את הרמה המקצועית של האימון שלנו, וכתוצאה מכך את רמות הבייסבול שלנו, עשינו מאמץ גדול להגדיל את ההשתתפות בקורס הזה. הקורס זכה להצלחה גדולה, ואנו מקווים לראות עוד משתתפים רבים בקורסים שננהל מדי שנה מעתה והלאה".

הקורס הבא מתוכנן להתחיל בסתיו ויהיה פתוח לשחקנים מעל גיל 16 שיש להם לפחות שלוש שנים של ניסיון בבייסבול תחרותי. להרשמה או למידע נוסף אנא צרו קשר עם מרגו שוגרמן –

Yardgoats

הנבחרת תגיע להרטפורד במהלך המחנה הקדם אולימפי

נבחרת ישראל בבייסבול תשחק בקיץ שני משחקים באצטדיון על שם דאנקין דונאטס בהרטפורד, קונטיקט, כחלק ממחנה האימונים הקדם אולימפי. הנבחרת תתמודד מול בריסטול בלוז ביום רביעי, 14 ביולי, ואושן סטייט גלים ביום חמישי, 15 ביולי. הבלוז והגלים חברי ליגת הקיץ של בייסבול מכללות בניו אינגלנד.

ג׳וש סולומון, הבעלים של הרטפורד גוטס שמשחקים באצטדיון דאנקין דונאטס, שיתף פועלה עם הנבחרת בכדי לארגן  את המשחקים האלה. הגוטס הם קבוצת בת של הקולורדו רוקיז.

 "אנו שמחים שנוכל לבקר בהרטפורד במהלך ההכנות האולימפיות שלנו", אמר מנהל הנבחרת, פיטר קורץ. "אני רוצה להודות לג׳וש סולומון על כך שהוא עזר באירגון המשחקים. ג׳וש הוא חבר אמיתי של אגודת הבייסבול ותרם בנדיבות למטרתנו. אני יודע שהוא תכנן להיות בטוקיו כדי לעודד אותנו באופן אישי ומכיוון שזה לא יכול לקרות, לפחות נוכל לשחק שני משחקים על המגרש שלו בהרטפורד."

המשחקים בהרטפורד יהיו חזרה הביתה עבור מספר שחקני נבחרת ישראל, כולל סקוט בורצ׳אם, ששיחק עבור הגוטס בעונות 2018 ו- 2019.

"הייתי בר מזל שיכולתי לשחק בהרטפורד בליגות המיינורס", אמר בורצ׳אם על זמנו עם הגוטס. "אצטדיון דאנקין דונאטס  הוא אחד המתקנים היפים ביותר במדינה, ממשטח הדשה ועד לחדרי ההלבשה. שלא לדבר על האוהדים שמביאים את האנרגיה בכל ערב."

יש גם כמה שחקני נבחרת ישראל שהתחרו בליגת הקיץ של בייסבול מכללות בניו אינגלנד. ג׳וש זייד שיחק בטורינגטון ב -2006, ריאן לברנוואי במנצ׳סטר ב-2007, אלכס כץ בדנברי ב-2014, ג׳רמי וולף בניופורט וסימון רוזנבאום בורמונט בשנת 2015, ובן וונגר בבלו סוקס בשנת 2018.

נבחרת ישראל בבייסבול תתמודד בפעם הראשונה במשחקים האולימפיים. זו נבחרת הכדור הראשונה שתיצג את ישראל במשחקים האולימפיים מאז 1976, כאשר נבחרת ישראל בכדורגל שיחקה במונטריאול. טורניר הבייסבול האולימפי בן שש הקבוצות יתקיים בין התאריכים 28 ביולי עד 7 באוגוסט.

מנהל נבחרת ישראל בבייסבול, פיטר קורץ, הגיש את השמות של 44 שחקנים שמהווים הסגל המורחב של הנבחרת לקונפדרציה העולמית של בייסבול וסופטבול.  הסגל הסופי בן 24 שחקנים שייסע למשחקים האולימפיים ייבחר מתוך השחקנים שנכללים בסגל המורחב.  WBSC הוא גוף השלטון העולמי של בייסבול ומארגן את תחרות הבייסבול במשחקים האולימפיים.

הסגל כולל את כל 24 השחקנים שהובילו את הנבחרת לאולימפיאדה דרך מוקדמות האולימפיים של בייסבול אירופה / אפריקה ב- בספטמבר 2019 באיטליה. ישנם 12 שחקנים ששיחקו עבור ישראל באליפות העולם לבייסבול בשנת 2017, בה הנבחרת הפתיעה רבים והגיעה לרבע הגמר וסיימה במקום השישי בעולם. הדור הבא של שחקני בייסבול הישראלים מיוצג גם עם שישה שחקנים שעזרו לישראל לסיים במקום הראשון במוקדמות אליפות אירופה U18 בשנת 2019 בשוודיה.

לצד תשעה שחקנים ששיחקו בליגה המקצוענית ה הMLB, נמצאים גם ארבעה שחקנים המשרתים כיום בצה״ל כספורטאים מצטיינים ושניים נוספים שיתגייסו באותו מעמד בשנה הקרובה.

הנבחרת תקיים את מחנה האימונים הראשון שלה במאי באריזונה ואז ייפגשו שוב בתחילת יולי בניו יורק, שם תשחק סדרת משחקי הכנה לפני שתטוס לטוקיו לאולימפיאדה.

הסגל המורחב של נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים ב -2021:

פּיצ׳רים (21): ג׳רמי בלייך, אריק ברודקוביץ, ג׳ונתן דה-מארטה, ג׳ואי ווגמן, בן וונגר, זק וייס, ג׳וש זייד, אלכס כץ , ג׳ארד לקינד, אלון ליישמן, שלמה ליפץ, שלמה ליפמן, עברי מרגולין, ג׳ון מוסקוט, גייבּ קראמר, דין קרמר, מאט סורן, ג׳ייק פישמן, עידו פלד, דין פלמן, דייויד שרעבי.

תופסים (3): טל אראל, ריאן לברנוואי, ניק ריקלס.

שחקני אינפילד (12): שקד ברוך, סקוט בורצ׳ם, איתי גולדנר, מיץ׳ גלסר, דני ולנסיה, אסף לוונגרט, זאב מור, זאק פנפראס , איאן קינסלר, טיי קלי, סימון רוזנבאום, קאי פריסם.

שחקני אוטפילד (8): דוד אבן עזרא, נתן בש, בלייק גיילן, ג׳רמי וולף, רוב פולר, ג׳ייק רוזנברג, נועם קליסר, אורי שני.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account