HOF2022

לאון קלרפלד, סם וטיבה ז"ל פלטר, דן רותם ודויד שנקר הם חברי המחזור הראשון

האגודה הישראלית לבייסבול שמחה להודיע על חמשת נבחרי היכל התהילה של הבייסבול הישראלי. לאון קלרפלד, סם וטיבה פלטר, דן רותם ודויד שנקר הם הנבחרים הראויים שזכו לכבוד על תרומתם לספורט וצמיחתו במדינה. הם התקבלו רשמית בטקס שנערך בקיבוץ גזר ביום שני.

ועדת היכל התהילה של אגודת הבייסבול, ובראשה סגן נשיא האגודה נתן פומרנץ, יחד עם חיים כץ, לי סיגל ומל לוי, פיקחו על המועמדים ותהליך ההצבעה. סך של 14 מועמדים הומלצו להצבעה הסופית. הרשימה המלאה כללה את לארי באראס, עמי כהן, אליהו ג׳קסון, רנדי ולאונרד קאן, אפרים קרן, שלמה ליפץ, טף לוגה וברוס מאדי-וויצמן.

פתקי הצבעה נשלחו לפאנל נבחר שהורכב מ32 ווטרנים של הבייסבול הישראלי ואגודת הבייסבול הישראלי, כולל את חברי הדירקטוריון של האגודה. חברי הפאנל הורשו להצביע לעד שבעה מועמדים. בכדי להיבחר, המועמדים היו צריכים ששמם יופיע על לפחות 60% מסך פתקי ההצבעה.

לאחר שפומרנץ נאם לפתיחת הטקס, הוצגו הנבחרים על ידי מקורב להם. נשיא ה-IAB ד"ר ג'ורדי אלטר דיבר בשם דויד שנקר; נשיא ה-IAB לשעבר חיים כץ הציג את ליאון קלרפלד; דן רותם הוצג על ידי אחיו, אסף; וסם וטיבה ז"ל פלטר מאת חבר דירקטוריון IAB לי סיגל.

David Schenker

דויד שנקר, הוא חלק מהבייסבול הישראלי ואגודת הבייסבול הישראלי כבר יותר שלושה עשורים, במהלכם עבד כמאמן, שופט, מנהל לאומי וחבר דירקטוריון. הוא הקים את תוכנית הבייסבול שבקרני שומרון וגם אימן יותר ם-10 נבחרות לאומיות בקבוצות גיל שונות. שנקר מונה לתפקיד המדריך הראשי בקורס המאמנים של אגודת הבייסבול הישראלי שנערך בסמינר הקיבוצים. הוא ארגן טורנירי בייסבול במשחקי המכביה. כיום שנקר משמש כסגן ראש אגף השיפוט, וכשופט רגיל בליגה.

לאון קלרפלד החל לאמן בייסבול בתל אביב באמצע שנות ה-80, ולאחר מכן כיהן כנשיא אגודת הבייסבול הישראלי, הדירקטור הלאומי, ולמשך כשני עשורים- הוא היה ראש אגף השופטים של איגוד הבייסבול הישראלי. לאון היה גם ראש אגף מבצעים של ליגת הIBL‌ בעונתה היחידה ב-2007. בשנת 2000, במהלך כהונתו כנשיא האגודה, קלרפלד הביא ארצה את המפגש השנתי המרכזי של קונפדרציית הבייסבול האירופאי כמו גם את המפגש המרכזי השנתי של ארגון הסופטבול האירופאי לאילת. כראש אגף השופטים קלרפלד ארגן קליניקות שנתיות להכשרת שופטי הבייסבול בישראל. הקליניקות הללו הכשירו רבים משופטי הבייסבול בישראל. בנוסף לאון שפט משחקים בטורנירים גדולים בישראל ובחו"ל.

Dan Rothem

דן רותם תרם והצטיין כשחקן, מאמן, חבר בהנהלת האגודה, שדרן וכמי שהפך את הבייסבול לפופולארי בקרב ציבור דוברי העברית. ב-1989 הוא היה חבר בנבחרת הישראלית הראשונה אי פעם שהשתתפה בטורניר ההעפלה האזורי של אליפות העולם לילדים. רותם שיחק בייסבול בקולג׳ בארצות הברית והיה לחבר של קבע בנבחרת ישראל מ2004-2019. הוא היה שחקן-מאמן בתל אביב קומרדס בליגה הישראלית מ2005 ועד 2019. בתשע השנים האחרונות הוא היה לקול של הבייסבול הישראלי בערוץ הספורט בשידורי משחקי הנבחרת וליגת הבייסבול האמריקנית (MLB).

סם פלטר היה מעורב כמעט בכל היבט אפשרי של פעילויות הבייסבול בארץ, מאימון דרך שופט ומפקח וכלה בייצוג של אגודת הבייסבול הישראלי בקהילת הבייסבול הבינלאומית. יחד עם אשתו טיבה, השנים יסדו ואימנו את קבוצות הבייסבול הראשונות ממושב צופית שם שיחקו שחקנים שהגיעו ממושבים סמוכים. סם כיהן כמזכיר הכללי של אגודת הבייסבול במשך ארבע קדנציות, והיה אחראי להכנסתה של ישראל לקונפדרציית הבייסבול האירופאית, לאחר מכן סם נבחר גם לדירקטוריון של קונפדרציית הבייסבול האירופאי, השלב הבא היה המזכיר הכללי של הארגון, מה שהפך אותו לישראלי הכי בכיר בבייסבול האירופאי.

Sam Pelter 1

טיבה פלטר (בורשטיין), הייתה אשת ספורט. בוגרת וינגייט ומייסדת מועדון הכדורעף של הפועל כפר-סבא. לאחר שהקימה יחד עם בעלה סם, את תוכנית הבייסבול במושב צופית, טיבה החלה את קריירת האימון שלה בקבוצות גיל צעירות, מונתה למנהלת אזור השרון והייתה למנהלת הראשית של כמה נבחרות צעירות של ישראל שהתחרו בחו״ל. טיבה גם ארגנה את תוכנית הכשרת מאמני הבייסבול בווינגייט. טיבה זכרה לברכה, סבלה ממפרצת במהלך אימון בייסבול בצופית, שהובילה למותה בטרם עת ב-2002 בגיל 63.

PL Tryouts HEB Square

בוא לשחק בייסבול! אנו מכריזים על מבחנים פתוחים לעונת 2022-23 בליגת העל.

המבחנים יתקיימו ביום חמישי ה-15 בספטמבר במגרש הבייסבול ע״ש עזרא שוורץ ברעננה וביום שלישי ה-20 בספטמבר בכפר הבפטיסטים בפתח תקווה. שחקנים צריכים להשתתף רק באימון אחד.

המגרשים יהיו זמינים לאימונים לקראת המבחנים בימי ראשון, 4 בספטמבר (כפר הבפטיסטים), חמישי, 8 בספטמבר (רעננה) ויום ראשון, 11 בספטמבר (כפר הבפטיסטים).

כל שחקן שרוצה להבחן חייב להירשם ולהביא בדיקה רפואית ספורטיבית תקפה על פי החוק, אותה ניתן להשיג בMahon1.com.

הקישור להרשמה הוא: ttps://cmptweb.com/Ts_Fml_Login.aspx?cid=48322824

WBC 2023 Logo

האגודה הישראלית לבייסבול שמחה לקבל את ההזמנה של ליגת הבייסבול האמריקנית ושל איגוד שחקני הבייסבול לקחת חלק בטורניר אליפות העולם הבייסבול הקלאסית (WBC). ישראל תתחרה בבית ד׳ במיאמי, פלורידה, לצד פורטו ריקו, ונצואלה, הרפובליקה הדומיניקנית ועוד נבחרת מטורניר המוקדמות. המשחקים יתקיימו ב11-15 במרץ. נבחרת ישראל תשחק תחת ניהולו של המאמן איאן קינסל.

לאחר שסיימה במקום השישי בWBC האחרון ב2017 ובמקום החמישי את המשחקים האולימפיים ב-2021, ישראלי מתכוונת לגייס נבחרת חזקה יותר שפוטנציאלית יכולה לכלול יותר ם-12 שחקנים יהודים מהMLB, ומאות שחקנים מהליגות הנמוכות יותר ומליגות עצמאיות שזכאים לשחק עבור נבחרת ישראל.

״עצם פתיחת הטורניר במיאמי אנחנו מקווים שנוכל לגייס מספר שחקנים מהטוף של הMLB שישחקו עבור נבחרת ישראל כאשר חלקם - כולל הריסון באדר, קווין פילר, דין קרמר וריצ׳רד בלייר כבר הביעו את רצונם ללבוש את מדי הנבחרת הלאומית,״ אמר קינסלר.

בכדי שיהיו רשאים לשחק בנבחרת ישראל בWBC, השחקנים חייבים לעמוד בדרישה של לעשות עלייה - או לקבל אזרחות ישראלית, יחד עם זאת הם לא מחויבים להגיש בקשה. לפי חוק השבות הישראלי, כל אדם בעל מורשת יהודית זכאי לאזרחות ישראלית. מורשת מוגדרת על ידי מי שיש לו/לה לפחות סב/סבתא יהודי/ת אחד/ת. בנוסף כל מי שנשוי/אה ליהודי/ת זכאי גם כן. החוק הזה פותח את הדלת כבור המון שחקנים פוטנציאליים שיכולים לייצג את נבחרת ישראל.

״איאן לקח על עצמו בהתלהבות את קיום השיחות עם שחקני הMLB ואין לי ספק שהשיחות האלו ישאו פרי״ אמר פיטר קורץ, הג׳נרל מנג׳ר של הנבחרת. ״אנחנו גם מקבלים המון פניות מצעירים יהודים נוספים מליגות המשנה שמעוניינים לייצג את נבחרת ישראל, בנוסף יש לנו גם סגל שחקנים מהמשחקים האולימפיים שעדין פעילים. יש לנו גם תוכנית עתודה של שחקנים ילידי ישראל שמשחקים בקולג׳ים האמריקנים ובליגה המקומית שלנו, שזכאים לשחק בנבחרת גם כן. יש מאגר פוטנציאלי של מאות שחקנים ממנו ניתן לבחור״.

קינסל שזכה באליפות העולם לבייסבול ב2018, הפך לאזרח ישראלי מו המניין באביב 2020 ושיחק עבור נבחרת ישראל במשחקים האולימפיים 2021 שנערכו בטוקיו. קינסלר מגיע לארץ למשחקי המכביה ויקיים מסיבת עיתונאים ב17/7 במהלכה הוא יעדכן את הציבור בנוגע למאמצי הגיוס לנבחרת לקראת משחקי הWBC.

נבחרת ישראל השתתפה לראשונה לסיבובי העפלה לWBC ב2013 והפסידה באקסטרה אינינגס נגד ספרד בסתיו 2012 בפלורידה במשחק העפלה הקובע להגרלה. ארבע שנים מאוחר יותר נבחרת ישראל העפילה לראשונה בתולדותיה לאחר ניצחון בטורניר בברוקלין. לאחר מכן הנבחרת הכתה גלים עם ניצחונות מרשימים על הולנד, טאייפיי הסינית והמארחת דרום קוריאה בדרך לרבע הגמר בטורניר אותו היא סיימה במקום השישי.

מספר שחקנים מאותה הנבחרת יחד עם מגויסים חדשים, עזרו לנבחרת לזכות בטורניר ההעפלה האפריקאי-אירופאי שנערך באיטליה בדרך למשחקים האולימפיים. במשחקים האולימפיים הנבחרת הורכבה ממספר שחקנים מהMLB ומה אזרחים הישראלים הטריים דני ולנסיה, ריאן לבארנוויי, טיי קלי, ג׳וש זייד, ג׳ון מוסקוט, זאק ווייס וג׳רמי בלייש. הבחורים בכחול לבן היו במרחק נגיעה מסיבוב המדליות אך לבסוף סיימו את המשחקים האולימפיים במקום החמישי. נבחרת ישראל מקווה לעשות כבוד לאותה רוח לחימה ולשחקנים שלבשו את המדים הלאומיים ולקחת את הבייסבול הישראלי לגבהים חדשים באליפות העולם הקלאסית בבייסבול ב-2022.

האגודה הציבה לעצםה מספר מטרות לקראת הWBC, בין העיקריות שבהן הגדלת המימון והחשיפה של הבייסבול הישראלי. בWBC האחרון, האגודה קיבלה מיליון דולר על הצלחתה של הנבחרת. מחצית מהסכום ניתן כמענקים לשחקנים בעוד שמחציתו השנייה הוקצתה לטובת פרוייקטים של פיתוח מגרשים, פיתוח השחקן המקומי ופעילויות מקומיות.

״העפלה לשלב הפיינל פור תהווה מקפצה כלכלית ענקית לקידומו של הבייסבול הישראלי, מה שיאפשר לנו להמשיך ולפתח את התוכניות המקומיות כמו גם את מגרשי הבייסבול בישראל, וכפועל יוצא את הבייסבול הישראלי. הWBC ב2017 שמה אותנו על מפת הבייסבול הבינלאומית, בנוסף היא הרחיבה את שיתוף הפעולה החזק של האגודה הישראלית לבייסבול עם קהילת הבייסבול היהודית-אמריקנית שהוביל בשיאו לעלייתם של 15 שחקנים ארצה כמו גם פיתוח המשחק כאן בישראל״, אמר נשיא האגודה, ג׳ורדי אלטר.

 

 

Ian Kinsler

שחקן נבחרת ישראל מהמשחקים האולימפיים ואלוף העולם בבייסבול לשעבר איאן קינסלר נבחר להוית מנג׳ר נבחרת ישראל למשחקי הקלאסיקת הבייסבול העולמית (WBC) בשנה הבאה. קינסלר, 39, יתחיל את קריירת הניהול שלו עם הבנים בכחול-לבן, שחלקם היו חבריו לנבחרת במשחקים האולימפיים בטוקיו. אחרי שהוא נבחר למשחק האולסטאר של הMLB ארבע פעמים בטור שחקן וזכה באליפות ב2018, קינסלר קיבל את האזרחות הישראלית שלו בתחילת 2020.

"התרגשתי מאוד כשביקשו ממני לאמן את נבחרת ישראל ב-WBC ולא לקח לי הרבה זמן להחליט. נהניתי מהנסיון שלי לשחק ב-WBC ועכשיו, כשאני מכיר היטב את הבייסבול הישראלי מהתקופה שלי באולימפיאדה, אני משוכנע שתהיה לנו סגל תחרותי מאוד שיגיע רחוק", אמר קינסלר. "אני מצפה לבקר בישראל הקיץ ולראות את הכישרונות הצעירים במשחקי המכביה. אנחנו כבר עובדים קשה בהרכבת סגל מנצח ל-WBC ולשמח את כל המעריצים שלנו."

קינסלר יבקר בישראל בשבועות הקרובים עם משפחתו כדי להיות נוכח במשחקי המכביה. הוא יזכה בכבוד להיות אחד מחמשת נשאי המשואות בטקס הפתיחה בירושלים ב-12 ביולי ויעביר סדנאות בייסבול לכל שחקני הבייסבול של המכביה במגרש ע״ש עזרא שוורץ ברעננה בשבוע שלאחר מכן. קינסלר גם יזרוק את זריקת הפתיחה באחד ממשחקי הבייסבול של המכביה ויקיים מסיבת עיתונאים כדי לדון בתוכניות שלו עבור נבחרת ישראל ב-WBC.

״העובדה שקינסלר יהיה המנג׳ר של הנבחרת נותנת לנו יתרון עצום בגיוס שחקנים בכירים מליגת הבייסבול הבכירה בארה"ב וזאת בנוסף להיות מנג׳ר בעל גישה אנליטית אמיתית למשחק״ אמר נשיא אגודת הישראלית לבייסבול ג׳ורדי אלטר. ״יכולת המנהיגות של קינסלר בנבחרת האולימפית הייתה אחת הסיבות העיקריות לדרך שבה שיחקנו בתחרות הזו, ההצלחה שנחלנו בשכנועו לקחת את המושכות בטור המנג׳ר של הנבחרת מהווה צעד נוסף בפיתוחה של תוכנית הבייסבול הישראלית, לאחר שנבחרת ישאל סיימה את אליפות אירופה של 2021 במקום השני."

קינסלר מביא איתו ניסיון מה WBC כשחקן. הוא שיחק בבסיס השני והיה החובט הפותח של נבחרת ארה"ב במהדורת 2017 כשהאמריקאים זכו במדליית הזהב. הוא פרש כשחקן MLB פעיל ב-2019 לאחר 14 עונות בליגה. קינסלר יהיה האיש השלישי לאמן נבחרת ישראל ב-WBC. בראד אוסמוס הוביל את הנבחרת במוקדמות ה WBC ב2012 וג׳רי ויינשטיין הדריך את הנבחרת דרך המוקדמות ב-2016 עד למקום השישי בטורניר המרכזי ב2017.

Federation Of The Year Trophy

אגודת הבייסבול הישראלי זכתה ביום שבת בתואר פדרציית השנה לשנת 2021. הטקס נערך היום בלובליאנה, סלובניה באסיפה החמישית הכללית של קונפדרציית הבייסבול והסופטבול העולמית באירופה.

רשימת ההישגים שהובילו את ישראל לזכיה כללו את המקום החמישי במשחקים האולימפיים בטוקיו וזכייה במדליית הכסף באליפות אירופה בבייסבול.

פיטר קורץ, הג׳נרל מנג׳ר של נבחרת ישראל, נכח בטקס בלובליאנה וקיבל את הפרס בשם האגודה.

״לכבוד הוא לי להיות חלק מהמאמץ הקבוצתי של הבייסבול הישראלי ב-2021 שכלל הן את ההעפלה ואת ההשתתפות במשחקים האולימפיים, זכייה במדליית הכסף באליפות אירופה והשקתם של שני מגרשים חדשים״, אמר קורץ. ״אנחנו בונים את תוכנית העתיד של הבייסבול הישראלי והולכים לשלוח שלוש קבוצות נוער לטורנירים השונים של אליפויות אירופה בקיץ הקרוב. אני מקווה שיהיו חדשות גדולות נוספות מקונפדרציית הבייסבול והסופטבול העולמית שבאירופה״.

עמי ברן שנכח גם כן בקונגרס, נבחר למזכיר הכללי של הWBSC אירופה. ברן מחזיק גם בתפקיד של נשיא הארגון הסופטבול הישראלי ויושב ראש האיגוד האתלטיקה הישראלי.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account